هوالجمیل

دیروز سالروز عملیات کربلای 4 بود با آن حال و هوائی که میدانید.

اسامی مقدس شهدای کربلای چهار از زرقان

1. شهید وحید جعفری/علی رضا /1349/لپویی/ 4/10/1365 /بسیج/ شلمچه/گار شهدای شهر لپویی
  2. شهیدسیدابوالفضل حسینی/سیدمحمود/15/1/1328/کورکی/ 4/10/1365/پاسدار/شلمچه/گار شهدای کورکی
  3. شهید فرود درخشان علمدارلو/ خونکار/ 1347/شهریار/ 4/10/1365/بسیج/شلمچه / گار شهدای شهریار زرقان
  4. شهید اکبر روستا /احمد/ 1349 / دودج/ 4/10/1365 / بسیج / شلمچه/ گار شهدای دودج
  5. شهید رضا قلی روستا/ عزیز/ 1333/ دودج/ 4/10/1365 / بسیج / شلمچه / گار شهدای دودج
  6. شهید عبدالحسین رحیمی/ حاج حسین/2/7/1328 / بندامیر 4/10/1365/بسیج/ شلمچه/ گار شهدای مرودشت
  7. شهید علی شکری زاده/ قدمعلی / 1350/ دودج/ 4/10/1365 /بسیج/ شلمچه/ گار شهدای دودج
  8. شهید محمدحسین شیعه/ محمدرضا/ 1347/ زرقان/ 4/10/1365 /بسیج/شلمچه/ قطعه دوم گار شهدای زرقان
  9. شهید محمد محمدی /بهزاد/ 1349/ دودج/ 4/10/1365 / بسیج / شلمچه / گار شهدای دودج
  10. شهید هدایت  مرادی / عزیز/1349/ زرقان/ 4/10/1365 / بسیج / شلمچه / قطعه دوم گار شهدای زرقان
  11. شهید خداداد نظروند/ سبزعلی/ 1349/ لپویی / 4/10/1365 /بسیج/ شلمچه/ گار شهدای شهر لپوئی
  12. شهید محمدتقی نادری/عبدالحسین/1308/زرقان/ 6/10/1365/بسیج/ شلمچه/ قطعه دوم گار شهدای زرقان

یاد همه شان بخیر. جای همه شان خالی.

با ادای احترام خالصانه به محضر تمام آن عزیزان و خانواده های محترم و معظمشان

یکی از شهدای بزرگوار و پرافتخار کربلای 4 شهید محمد تقی نادری بود که امروز جمعه 6/10/1398 سالگرد شهادت غریبانه و مظلومانه اش به همت خانواده و اقوام و دوستانش در گار شهدای زرقان به طرز با شکوهی برگزار شد.

یادم است سالها پیش، فردی که ارتباطی با شهید و شهادت نداشت، به خاطر شرکت در مراسم یکی از امواتش تصادفاً به گار شهدا  آمده بود و داشت برای خانواده های شهدا مثلاً دلسوزی میکرد و ادای فرهیختگان در می آورد و من هم به دلیلی مجبور بودم او را تحمل کنم و البته گاهگاهی نیز جوابهای کوتاه میدادم.

روبروی مزار شهید نادری که رسیدیم گفت: مثلاً این پیرمرد چه کاری در جبهه ازش می آمده؟

هزار فکر به ذهنم هجوم آورد، پر از جواب بودم ولی جواب دادن به او فایده ای نداشت چون او اصل موضوع را که دفاع و شهادت بود قبول نداشت تا چه رسد به موضوعات فرعی آن. با اینحال، برای اینکه بی جواب نمانده باشد و من هم تکلیفم را در حد خود عمل کرده باشم گفتم : غواص بوده و گردانهای غواص نیروهای عادی را پذیرش نمی کردند. گفت یعنی این پیرمرد واقعاً غواص بوده. گفتم بله ، اتفاقاً تنها شهید زرقانی که با لباس غواصی دفن شده همین شهیده اما مهم ترین کار او و تمام رزمندگان در دو کلمه خلاصه میشه: لبیک و حضور.

گفت : یعنی چی؟

گفتم : هیچی ، همینطور.

بادی در دماغ انداخت، ابروها را بالا کشید، سری تکان داد و گفت : هوووووم.

---------------------------------------

دوستان عزیز برای مطالعه زندگینامه و وصیت نامه این شهید دریادلی که چیزی جز شهادت روح ناآرام او را آرام نمیکرد.

صفحات این شهیدان گرانقدر را در سایت امام زادگان عشق زیارت کنید:

جعفری ، شهید وحید

حسینی ، شهید سید ابوالفضل

درخشان ، شهید فرود

روستا ، شهید اکبر فرزند احمد

روستا، شهید رضاقلی

رحیمی  ، شهید عبدالحسین

شکری زاده ، شهید علی

شیعه، شهید محمد حسین

محمدی ، شهید محمد ، حاج بهزاد

مرادی، شهید هدایت

نظری ، شهید خداداد

نادری، شهید محمد تقی

یادشان گرامی و درجاتشان متعالی

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : شهید ,شهدای ,گار ,شلمچه ,بسیج ,زرقان ,گار شهدای ,1365 بسیج ,بسیج شلمچه ,شلمچه گار ,شهید محمد ,شلمچه گار شهدای ,بسیج شلمچه گار ,گار شهدای زرقان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیت کویین رایگان Derek avueie نیما پوراحمد دانلود نمونه سوالات لباس شب وعروس KPOPER LAND وبلاگي در زمينه رول آپپ Andrea تزیین و طراحی دکوراسیون داخلی